2023-06-20
LVJUFA I lygos superfinalų trofėjai iškeliavo į Jonavą, Palangą ir Vilnių

Sekmadienį pasibaigė Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) Pirmos lygos sezonas, sužaidus U13, U14 ir U15 amžiaus grupių superfinalų rungtynes.

Trys susitikimai įvyko LFF Kauno treniruočių centro stadione. Nei ilgi kelionės atstumai, nei lietingos sąlygos neatbaigė jaunųjų futbolininkų sirgalių nuo pažado juos palaikyti tribūnose.

„Jonavos“ trylikamečiai iškovojo pirmą vietą U13 divizione, laimėję superfinalo rungtynes rezultatu 2:0 prieš Gargždų „Bangos“ bendraamžius. Pergalę suteikė Mato Mirončiko realizuotas 50 minutę baudinys bei Vakario Sungailos tikslus smūgis 60 minutę.

Jonavos atstovai varžėsi taip pat ir U14 diviziono superfinale, o jų varžovai šįsyk buvo Palangos „Gintaro“ žaidėjai. Emilis Vitkauskas 7 minutę išvedė į priekį „Jonavą“, bet po dešimties minučių Einoras Daučiūnas išlygino rezultatą. Antro kėlinio pradžioje „Gintaras“ džiaugėsi įvarčiu, kurį įmušė 42 minutę Arnas Jucius. „Gintaras“ išsaugojo persvarą 2:1 ir triumfavo superfinale.

Varžybų dieną vainikavo U15 diviziono superfinalas tarp „Vilnius Football Academy“ ir Telšių „Džiugo“ komandų. Sostinės atstovai pirmame kėlinyje įgijo persvarą po 23 minutę įmušto Luko Oškinio įvarčio bei 28 minutę Norberto Diugevičiaus realizuoto baudinio. Po pertraukos „Vilnius Football Academy“ užtikrintai kontroliavo rungtynes ir jas laimėjo 6:0. Įvarčius pridėjo Emil Vainovskij (55 min.), Domas Mažeika (60 min.), Norbert Diugevič (60 min.) ir Gabrielius Bitinas (75 min. – iš baudinio).

Geriausiais superfinalų žaidėjais buvo pripažinti ir prizus atsiėmė Mantas Mirončikas (FK „Jonava“ U13), Mangirdas Venckus (FK „Gintaras“ U14), Domas Mažeika („Vilnius Football Academy“ U15).

Apdovanojimus įteikė LVJUFA direktorius Algirdas Kvalkauskas, KAFF valdybos narys Darius Gurskis bei Lietuvos vaikinų U16 ir U17 rinktinių treneris Andrius Velička.