2024-04-07
Merginų elitinės lygos apžvalga (14-oji savaitė)

Į čempionato kovas sugrįžo U17 amžiaus grupės komandos, iš kurių FK „Banga“ ir FK „Žalgiris“ išlaikė dvivaldystę. Tuo metu U15 divizione be pralaimėjimų žengia MFA „Žalgiris“-MRU.

[U15] Vienuoliktas turas startavo Gargžduose, kur miesto stadione FK „Banga“ priėmė „Kauno Žalgirio“ FA bendraamžes. Gargždiškės savo pranašumą įrodė iškovodamos pergalę 8:1 – pažymėtina, kad 7 įvarčių skirtumu buvo pasibaigusi ir pirmoji šių ekipų akistata. Pusę „Bangos“ įvarčių įmušė Vesta Zablackaitė, kitus – dubliu Andrėja Tamošauskaitė, baudinį realizavusi Viltė Drukteinytė bei Augustė Dobravalskytė. Kauniečių įvartį įmušė Fausta Stasytytė nuo 11 metrų atžymos.

Šansą pakilti aukščiau 3-iosios pozicijos susikomplikavo FC „Hegelmann“ ekipa, patirdama pralaimėjimą klaipėdietėms. Elzės Česnauskaitės dublis ir Kotrynos Pociūtės įvartis pirmame kėlimyje suteikė Klaipėdos FM komandai rimtą persvarą ir jos užteko pergalei. Dinara Rimkevičiūtė sušvelnino skirtumą susitikimo pabaigoje.

Centrinėje turo dvikovoje Vilniuje į dvikovą stojo MFA „Bitės“ ir MFA „Žalgiris“-MRU. Agata Marija Kairytė realizavo baudinį, o žalgirietės atsakė Miglės Šilobritaitės, Justinos Blaževičiūtės ir Monikos Suščinskytės įvarčiais. Besibaigiant pirmajam kėliniui Adriana Bystronovskaja sušvelnino skirtumą.

Derbio antroji pusė taip pat džiugino žiūrovus įvykių turiningumu. Justina Blaževičiūtė vėl pasižymėjo įvarčiu, tačiau A. M. Kairytė netrukus sumažino aikštės šeimininkių deficitą iki vieno įvarčio. Per paskutinę kėlinio minutę M. Šilobritaitė įtvirtino žalgiriečių pergalę, kuri jau 9 sezone.

[U17] Atkeltas rungtynes sužaidė FK „Žalgiris“ ir FA „Panevėžys“-PRSSG. Pirmame kėlinyje Agnė Jakiūnaitė realizavo baudinį, į savus vartus kamuolį nukreipė panevėžietė Liepa Banytė, o Rimantė Laužikaitė sušvelnino skirtumą. Antroji rungtynių pusė priklausė „Žalgiriui“ - keturis įvarčius įmušė Elzė Kiškūnaitė bei vieną įvartį pridėjo Dorotėja Petrauskaitė.

Sekmadienį Panevėžyje žibėjo Estela Tamošauskaitė – šios žaidėjos hetrikas padėjo „Bangai“ pasiekti pergalę, šitaip liekant diviziono viršūnėje. Panevėžiečių įvartį įmušė Toma Tonkūnaitė, o prieš tai Vakarei Kiaunytei nepavyko realizuoti baudinio.

MFA „Žalgiris“-MRU laimėjo Plungėje ir lieka aktyvi lenktynėse dėl aukso medalių. Pirmame kėlinyje pasižymėjo dukart Justina Blaževičiūtė bei Glorija Rozenkovič. Antro kėlinio pradžioje intrigą grąžino Emilija Grauslytė, tačiau vilnietės nepaliko klausimų susitikimo pabaigoje – pergalė buvo įtvirtinta Radvilės Kelečiūtės ir Patricjos Penkauskaitės taikliais smūgiais.

MEL U15 11-ojo turo rezultatai: FK Banga 8:1 Kauno Žalgirio FA, FC Hegelmann 1:3 Klaipėdos FM, MFA Bitės 3:5 MFA Žalgiris-MRU.

MEL U17 14-ojo turo rezultatas: FK Žalgiris 7:1 FA Panevėžys-PRSSG.

MEL U17 8-ojo turo rezultatai: FK Babrungas 1:5 MFA Žalgiris-MRU, FA Panevėžys-PRSSG 1:3 FK Banga.