london-location-01-garage-0475.jpg
2019-07-31
Futbolą žaidžiančios merginos labiau pasitiki savimi

Futbolas suteikia merginoms pasitikėjimo savimi ir šiuo požiūriu yra naudingiausias iš sporto šakų – tą teigia 2017 m. paskelbtas mokslinis tyrimas.

Tai didžiausias kada nors atliktas panašaus pobūdžio tyrimas, jį inicijavo Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA).

Elitinė Europos mokslo specialistų grupė tyrė futbolo reikšmę psichologiniam ir emocinei merginų bei moterų būsenai. Tyrime atsižvelgta į futbolo poveikį pasitikėjimui savimi, savigarbai, gerai savijautai, bendrumo jausmui, motyvacijai ir įgūdžiams. Rezultatai buvo palyginti su kitomis sporto šakomis.

Tyrimo metu analizuota įvairi esama literatūra, kurioje nagrinėjamas ryšys tarp futbolo ir pasitikėjimo savo jėgomis, savigarbos bei geros savijautos. Taip pat atlikta 4128 moterų ir merginų nuo 13 metų apklausa šešiose šalyse iš skirtingų regionų: Danijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Turkijoje ir Lenkijoje.

Išvadose teigiama, jog nors moterų futbolo vystymasis skirtingose Europos vietose yra skirtinguose lygmenyse, yra daug panašumų dėl jo poveikio pasitikėjimui savimi.

Vienas iš pagrindinių tyrimo nustatytų faktų – tai, kad nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ar rungtyniavimo vietos, žaidžiančios futbolą merginos labiau pasitiki savimi negu tos merginos, kurios nesportuoja. Kartu nustatyta, jog futbolą žaidžiančios merginos pasitikėjimo turi daugiau nei propaguojančios kitas sporto šakas.

Tyrimo statistika:
• 80 proc. merginų jautėsi labiau pasitikinčios savimi dėl dalyvavimo futbolo komandos/klubo veikloje (palyginimui 74 proc. žaidžiančių kitose sporto šakose);
• 54 proc. jaunų futbolininkių pritarė arba labai pritarė teiginiui Dėl mano propaguojamos sporto šakos man mažiau rūpi tai, ką kiti galvoja apie mane“. (41 proc. žaidžiančių kitose sporto šakose);
• 58 proc. 13–17 metų merginų žaisdamos futbolą įveikė pasitikėjimo savimi stoką (50 proc. žaidžiančių kitose sporto šakose);
• 48 proc. merginų dėl futbolo žaidimo sumažėjo drovumas (40 proc. žaidžiančių kitose sporto šakose).

Pasak UEFA moterų futbolo ekspertės, 2014 metų geriausios planetos futbolininkės Nadine Kessler, pasitikėjimas savo jėgomis, kurį gali suteikti futbolas, labai svarbus jaunosioms merginoms.

„Esu įsitikinusi, kad galime pakeisti stereotipus ir parodyti, jog žaisti futbolą pauglėms yra nuostabus dalykas. Kai tai pavyks pasiekti, būsime arti savo tikslo – pasiekti, jog futbolas merginoms būtų sporto šaka numeris vienas visoje Europoje“, – sakė N. Kessler.

Tyrimo apžvalga

#MEL
Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.