dgsuper.jpg
2022-06-28
LVJUFA prezidento įspūdžiai iš jaunimo futbolo sezono finišo Klaipėdoje

Birželio 18 ir 19 dienomis Klaipėdos FM stadione šurmuliavo tikras futbolo maratonas: sirgaliai galėjo mėgautis Lietuvos jaunučių lygos U13 finaliniu ketvertu bei I lygos U13 ir U14 superfinalais.

Visi varžybų dalyviai grįžo kupini emocijų ir apdovanojimų. Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos prezidentas Dainius Gudaitis atskleidė, kad jam įspūdį paliko aukštas žaidimo lygis, sirgalių kultūra ir Klaipėdoje išvystyta infrastruktūra.

- Kokie liko Jūsų įspūdžiai po futbolo savaitgalio Klaipėdos futbolo mokyklos stadione?

- Manau, kad buvo sudarytos fantastiškos sąlygos šioje futbolo bazėje ir puikus dalyvių priėmimas. Tai išties buvo aukščiausio lygmens jaunimo futbolo renginys su puikiomis, turiningomis rungtynėmis.

- Įteikėte Klaipėdos futbolo mokyklos direktoriui Audriui Žutai nuo LVJUFA padėkos raštą. Kokius jo nuopelnus norėtumėte pažymėti?

- Malonu, kad ilgą profesionalią futbolininko karjerą turėjęs, o dabar einantis direktoriaus pareigas, Audrius Žuta prisideda prie Lietuvos futbolo vystymo ir jaunimo futbolo lygio kėlimo, geranoriškai tam atiduodamas savo laiką, jėgas ir pastangas.

- Ar tikėjotės tokios žiūrovų gausos tribūnose, prisidėjusių prie šventinės atmosferos sukūrimo?

- Tikrai maloniai nustebino, kad tiek žiūrovų susirinko. Aišku, dauguma iš jų buvo žaidėjų tėvai, bet vistiek jie emocingai palaikė visų komandų pastangas ir gražius epizodus aikštėje. Dar visai neseniai dėl pandemijos turėjome rungtynes be žiūrovų, tad dabar labiau galime įvertinti tą skirtumą, kurį sukuria sirgaliai stadionuose. Pasijutau kaip gero lygio europiniame turnyre dėl tų emocijų, kūrybingų vaikų ir geros aplinkos.

- Kaip apibūdintumėte pačių rungtynių turinį?

- Visos komandos, kurios žaidė finaliniame ketverte, pademonstravo, kad jaunimo futbolo lygis Lietuvoje kyla. Kiekvienoje komandoje galima įžiūrėti daug gabių ir perspektyvių vaikų, galbūt būsimų profesionalių žaidėjų. Tikrai tas žaidybinis mentalitetas leidžia tikėtis, kad Lietuvoje turėsime gero lygio žaidėjų.

- Lietuvos jaunučių lygos sezonas baigėsi baudinių serija, nulėmusią laimėtojus. Ar laukėte tokio dramatiško siužeto?

- Kaip rodo praktika, dauguma finalų baigiasi baudiniais, kadangi dalyvius sukausto įtampa, visi atiduoda maksimumą savo pastangų. Manau, kad dėsninga, jog ir šis finalas pasibaigė baudiniais. Deja, nugalėtojas gali būti tik vienas – šį kartą pasisekė klaipėdiečiams, nors šiauliečiai buvo arti titulo. Džiugu, kad tokioje šventinėje aplinkoje Klaipėdos FM vaikai tapo Lietuvos čempionais, o prisimininai jiems liks visam gyvenimui.

PirmaLyga
Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.