2021-07-06
Klaipėdiečiai tapo Lietuvos jaunučių čempionato nugalėtojais

Klaipėdoje finišavo 2020–2021 metų Lietuvos jaunučių futbolo čempionato sezonas. Gausaus žiūrovų būrio sulaukęs U-13 diviziono finalinio šešeto turnyras pažymėtas Klaipėdos FM komandos triumfu.

Liepos 5-ąją stadione vyko grupių rungtynės, po kurių paaiškėjo poros, šiandien kovojusios dėl galutinių vietų.

Penktąją vietą iškovojo FA-FK „Panevėžys“, rezultatu 4:0 pranokęs FA „Dainavą“. Du įvarčius į alytiškių vartus pelnė Armandas Pukevičius, o po vieną – Karolis Kuodis ir Rokas Sadzevičius.

Rungtynėse dėl bronzos medalių „NFA BE1“ įveikė „Bangą“ 3:1. Pirmajame kėlinyje Kauno atstovų gretose pasižymėjo Tomas Gutauskas, Ignas Kulokas ir Joris Stanulis. Antrajame kėlinyje Arnas Gembutas pelnė gargždiškių įvartį.

Finalo susitikime tarp Klaipėdos FM ir FK „Žalgiris“ žiūrovai išvydo vieną įvartį, kurio autorius – Jokūbas Norkus. Vilniečių vėlesnės pastangos išlyginti rezultatą atsimušė į drausmingą klaipėdiečių gynybos sieną. Klaipėdos FM vartininkas Laurynas Šaltmeris pripažintas geriausiu turnyro žaidėju.

Prizines vietas užėmusioms komandoms apdovanojimus įteikė Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) prezidentas Dainius Gudaitis ir direktorius Deivis Kančelskis.

Rezultatyviausi Lietuvos jaunučių čempionato U-13 diviziono žaidėjai:

1. Vėjas Pocius (FA „Šiauliai“) – 32 įvarčiai

2. Armandas Pukevičius (FA-FK „Panevėžys“) – 22 įv.

3–4. Deividas Lukas ir Matas Žvaigždinas (FK „Banga“) – po 20 įv.

5–6. Emilijus Sinkevičius (Baltijos FA) ir Bretas Vaitkevičius (FA „Dainava“) – po 19 įv.

7. Norbert Diugevič (FK „Žalgiris“) – 18 įv.

8–10. Edvinas Mikutis (Klaipėdos FM), Dominykas Paksas (Palangos SC), Joris Stanulis („BE1 NFA“) – po 17 įv.