dsc-8640.jpg
2022-10-26
LVJUFA surengė susitikimus su jaunimo futbolo lygų atstovais

Praeitą savaitę Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacija diskutavo su visų jos lygose žaidžiančių klubų atstovais, aptardami einamojo sezono aktualijas, pritaikytas naujoves, patirtus iššūkius ir pasiūlymus būsimam sezonui.

Spalio 18–21 dienomis nuotoliniu būdu įvyko susirinkimai su organizacijų atstovais, kurie dalyvauja „Samsung Galaxy Watch“ Elitinėje jaunių lygoje (EJL), Lietuvos jaunučių lygoje, LVJUFA Pirmoje lygoje, Jaunimo U-19 čempionate, „Samsung Galaxy Watch“ Lietuvos vaikų lygoje.

Padėka klubams ir akademijoms už aktyvumą

„Įvykusių susirinkimų metu buvo apžvelgti įvairūs niuansai ne tik iš organizatorių, bet ir pačių dalyvių pusės, tad galėjome susipažinti su skirtingomis nuomonėmis ir pasiūlymais. Tai leidžia įvertinti šio sezono pirmąją pusę ir nusimatyti darbus būsimam sezonui.

Dėkojame už aktyvų organizacijų įsitraukimą į susitikimus ir, manau, kad ateityje išlaikysime tokių susitikimų formatą. Klubai pateikė daug gerų idėjų, kaip galime kartu pagerinti Lietuvos jaunimo futbolą“, – apibendrino LVJUFA direktorius Algirdas Kvalkauskas.

„Išties buvo naudinga išgirsti prisijungusių atstovų nuomones, kurios įdiegtos naujovės jaunimo futbolo varžybose pasiteisino, o kurios - dar ne. Mums svarbu gerinti vykdomų varžybų kokybę, išgirsti nuomones dėl varžybų formatų tęstinumo, teisėjavimo klausimų“, – teigė LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis.

Labiausiai įvertinta naujovė – susitikimai su teisėjais

2022–2023 metų sezone „Samsung Galaxy Watch“ EJL dalyvaujantys klubai ir akademijos buvo įpareigoti prieš sezoną priimti Lietuvos teisėjų futbolo asociacijos (LFTA) atstovą. Rugpjūtį vykusių susitikimų metu LFTA detaliai papasakojo komandų žaidėjams, personalui ir bendruomenei apie teisėjavimo niuansus, žaidybinių situacijų traktavimą ir kita.

Įvykusių susitikimų tikslas buvo pagerinti komandų ir teisėjų tarpusavio komunikaciją. LVJUFA ir organizacijos džiaugiasi, kad tie susitikimai davė apčiuopiamų rezultatų – rungtynėse sumažėjo konfliktinių situacijų, žaidėjai gerokai rečiau susirinko geltonas ir raudonas korteles, tad pagerėjo disciplinuotumas.

Kadangi visos „Samsung Galaxy Watch“  EJL rungtynės turi būti filmuojamos ir patalpinamos į serverį, o LFTA metodinis komitetas gali įvertinti teisėjų priimtus sprendimus. Klubai, kurie pageidauja aptarti teisėjavimo niuansus šio sezono metu, jau dabar gali kreiptis į LFTA dėl būsimų susitikimų, kurie įvyktų žiemos pertraukos metu.

Kitų jaunimo lygų atstovai taip pat išreiškė pageidavimą prieš 2023–2024 metų sezoną turėti panašius susitikimus su LFTA. Kitavertus, LFTA ir LVJUFA paprašė klubų ir akademijų, jog tokiuose susirinkimuose dalyvautų daugiau tėvų bendruomenės narių, kadangi ir šiame sezone neišvengta netinkamo žiūrovų elgesio apraiškų.

Didesnis varžybų matomumas ir skaitmeninių duomenų apimtis

LFF ir LVJUFA deda pastangas, jog jaunimo varžybų sklaida būtų kuo didesnė, tad šiame sezone yra užsakoma daugiau fotografų paslaugų, kurie apsilanko skirtingų lygų rungtynėse. Taip pat patvirtintas „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos pirmos sezono pusės transliacijų planas.

LVJUFA kiekvieną pirmadienį sutikrina 11×11 formato varžybų tvarkaraščius ir rungtynių vietas, prižiūri žaidėjų registracijos kontrolę. Susirinkimo dalyviai išreiškė palaikymą nusistovėjusiam veiklos modeliui, padariusį varžybų valdymą efektyvesnį.

Ko gero, didžiausias varžybų organizatorių priimtas iššūkis – tai „Samsung Galaxy Watch“ Lietuvos vaikų lygos duomenų skaitmenizavimas. Šiame sezone vaikų varžybų tvarkaraštis paskelbtas www.lietuvosfutbolas.lt svetainėje, tad organizacijos nuo šiol turi galimybę nurodyti regiono koordinatoriui tikslias savo rungtynių datas, laikus ir vietas, jog į rungtynes atvyktų daugiau jaunųjų futbolininkų sirgalių.

Kartu turime kelti futbolo kultūrą per vaikų varžybas

LVJUFA džiaugiasi, jog susitikimų metu klubų atstovai iškėlė rūpestį, kaip bendromis pastangomis pagerinti ne tik žaidimo kokybę, bet ir kitus dėmenis, kurie futbolą paverčia įsimintinu reginiu visiems dalyvias. Tai parodo diskusijų brandumo lygį ir įsipareigojimą imtis permainų.

Klubų atstovai pažymėjo, jog būtina edukacija vaikų rungtynių žiūrovams, jog būtų apibrėžtos taisyklės futbolo aikštėse, kaip ir kur tinkamai palaikyti jaunuosius futbolininkus, koks turi būti bendravimas su teisėjais ir varžovų komanda. LVJUFA įsipareigojo šiemet parengti Etikos kodeksą varžybų dalyviams.

Deja, pradedantys teisėjai susilaukia priešiškumo ar perteklinės kritikos už darbą vaikų varžybose, kuri juos atgraso nuo teisėjavimo, todėl Lietuvoje susiduriama su teisėjų stoka. Organizacijos mėgins ne tik savo vyresnius žaidėjus, bet tėvus įtraukti į teisėjavimą, tad „Samsung Galaxy Watch“ Lietuvos vaikų lygos taisyklės galės būti atspausdintos ir paskelbtos aikštynuose, jog jos būtų aiškios visiems dalyviams.

#Elitinėlyga #VaikųLyga PirmaLyga
Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.