kursu-into-iliu-1024x414.jpg
2023-06-01
Pristatyti vaikų saugumo užtikrinimo kursai lietuvių kalba

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga pasirodė UEFA vaikų saugumo užtikrinimo kursų lietuviškoji versija, kurią parengė Lietuvos futbolo federacija.

UEFA, bendradarbiaudama su „Terre des hommes“ organizacija, Europoje pradėjo vaikų saugumo užtikrinimo futbole projektą, kuriuo siekiama padėti UEFA asociacijoms narėms ir kitiems suinteresuotiems subjektams sustiprinti žinias ir įgūdžius vaikų saugumo užtikrinimo srityje.

Kursų medžiagą sudaro vaikų saugumo užtikrinimo priemonių rinkinys ir keturi nuotolinio mokymosi kursai. Šie kursai yra skirti visiems su vaikais futbole dirbantiems arba šia sritimi besidomintiems asmenims. Skaitmeninėje platformoje susipažinus su edukacine medžiaga ir išsprendus testą, užsiregistravusiems dalyviams yra išduodamas pažymėjimas.

LFF 2021 metais patvirtino Vaikų saugumo ir gerovės užtikrinimo strategiją, siekdama užtikrinti pačių jauniausiųjų futbolo bendruomenės narių saugų ir smagias emocijas teikiantį dalyvavimą sporto veikloje.

Pažymėtina, kad 2022–2023 metų sezono LFF narių rengiami vaikų, jaunių ir merginų čempionatai įtraukė virš 7,3 tūkst. registruotų žaidėjų, o masinio futbolo žaidynėse dalyvavo virš 40 tūkst. vaikų. Futbolą žaidžiančių vaikų gretos kasmet auga, todėl LFF siekia, kad visos futbolo ugdymo įstaigos turėtų kvalifikuotus saugumo užtikrinimo pagrindus.

„Užtikrinti mūsų pačių jauniausių dalyvių – futbolą žaidžiančių vaikų – gerovę yra reikšmingas uždavinys, todėl Lietuvos futbolo bendruomenei pristatome į lietuvių kalbą išverstus edukacinius kursus. Jie yra aktualūs visoms susijusioms grupėms: futbolo ugdymo įstaigų treneriams, darbuotojams, vaikų apsaugos koordinatoriams, vaikų tėvams ir globėjams.

Tikimės, kad futbolo akademijos ir mokyklos plačiai paskleis šią žinią bei paskatins savo bendruomenės narius išklausyti kursus“, – teigė LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

 

Šiuo metu lietuvių kalba yra parengti kursai keturiomis temomis:

Informuotumo apie vaikų saugumo užtikrinimą futbole didinimas. Šiame kurse apžvelgiama saugumo užtikrinimo sąvoka ir mūsų bendra atsakomybė už tai, kad futbolas būtų saugia aplinka vaikams. Šis kursas rekomenduojamas visiems su futbolu susijusiems asmenims, įskaitant tėvus, taip pat tiems, kas domisi šia tema;

Vaikų saugumo užtikrinimas – treneriams. Šis kursas yra konkretesnis ir apima tokias temas kaip netinkamo elgesio požymių atpažinimas, ypatingos rizikos situacijos vaikams futbolo aplinkoje bei reagavimas į saugumo problemas;

Vaikų saugumo užtikrinimas – darbuotojams. Šis kursas tinka visiems futbolo ugdymo įstaigų darbuotojams ir savanoriams, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai dirba su vaikais futbolo aikštėje. Kursas padės suprasti, koks yra jų vaidmuo užtikrinant vaikų saugumą, kokių prevencinių priemonių galima imtis ir kaip pranešti apie susirūpinimą keliančius atvejus;

Vaikų saugumo užtikrinimas – vaikų apsaugos koordinatoriams. Tai – išsamus mokymosi kursas tiems, kam būtinos gilesnės specializuotos žinios, pavyzdžiui, vaikų apsaugos koordinatoriams arba paskirtiems kontaktiniams asmenims vaikų apsaugos klausimais, kurie spręs su vaikais susijusias problemas.

 

Norėdami dalyvauti nuotolinio mokymosi kursuose, kursų dalyviai turės prisijungti arba susikurti paskyrą.

Daugiau informacijos apie kursus, kurie pateikiami taip pat kitomis kalbomis, rasite www.uefa-safeguarding.eu platformoje.

 

#Tėvai #LFFprojektai
Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.