taurage-seminaras.jpg
2024-04-09
Futbolo trenerių bendruomenę regionuose sutelks seminarai apie jaunųjų žaidėjų rengimą

Futbolo trenerių rengimo asociacija (FTRA) bendradarbiaudama su Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacija (LVJUFA) pradeda projektą – seminarų ciklą, skirtą jaunimo trenerių kvalifikacijai kelti.

Projekto autorių tikslas yra aplankyti apskričių futbolo bendruomenes ir surengti seminarus, siekiant supažindinti vietinius klubus ir organizacijas su šiuolaikinėmis jaunųjų futbolininkų ruošimo tendencijomis, pasitelkiant Lisabonos „Benfica“ klubo akademijos įdirbį ir gerąją praktiką. Žinių sklaida vyks per teorinius užsiėmimus ir praktines demonstracijas treniruotės metu.

Projektas startavo balandžio 4 dieną Tauragėje. Į pirmąjį, vienos dienos, seminarą buvo pakviesti šio regiono futbolo trenerių benduomenės nariai, kurie išklausė bei diskutavo apie jaunųjų futbolininkų (6–13 metų amžiaus) vaikų, ruošimo kelius bei galimybes pritaikyti naujas žinias kasdieninėje praktikoje. „Benficos“ klubo akademijos atstovas Mário Patrício buvo seminaro lektorius, vedęs teorinę ir praktinę dalį.

FTRA prezidentas Valdas Urbonas išsamiau apžvelgė šio projekto aktualumą ir tolesnius žingsnius.

„Asociacija yra išsikėlusi tikslą per šiuos metus padaryti 6 bendrus kvalifikacijos kėlimo seminarus, kai sukviečiame futbolo trenerių bendruomenę į Kauną ir išklausome kvalifikuoto užsienio lektoriaus pranešimo. Kita mūsų idėja – skleisti žinias ir pačiuose Lietuvos regionuose, nuvažiuoti į apskritis, pasidomėti vietinių trenerių darbo ypatumais, kasdienybe bei pabandyti kartu padiskutuoti, kaip FTRA galėtų jiems padėti. Asociacijos paskirtis nėra tiktai licencijų ir sertifikatų diplomų išdavimas, o noras domėtis, kaip vyksta praktinis trenerių darbas vietose.

Atsiradus galimybei, pasirinkome pasidalinti pasaulyje žinomo klubo „Benfica“ akademijos veiklos pavyzdžiais. Jaunimo ruošimo metodologija rodo, kad ši akademija yra orientuota į teisingą treniruočių ir darbo procesą, leidžiantį visavertiškai išugdyti žaidėjus. Norime parodyti gerąją praktiką ir patirtį. Nesakau, kad viską kopijuodami būsime tokie, kaip jie, bet svarbu, kad nors dalelė išgirstų žinių būtų pritaikyta.

Tauragėje daug kalbėjome apie amžiaus tarpsnį nuo 6 iki 13 metų, taip vadinamą „auksinį amžių“, kai labai svarbu sudėti pagrindus tolimesniam jaunojo futbolininko vystymuisi ir ugdymui. Mano nuomone, geras pradinis mokymas leistų žaidėjams sekančius žingsnius atlikti tvirčiau, žaidėjai turi jausti savo augimą, kad tai dar labiau juos motyvuotų siekti karjeros ateityje.

Artimiausias seminaras numatytas Marijampolėje balandžio 25 dieną. Planuojame per pirmą šių metų pusmetį apsilankyti visose apskrityse“, – sakė Valdas Urbonas.

#LFFprojektai
Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.