2024-04-19
„Žalgirio“ ir Klaipėdos FM ekipos pirmosios žengė į BYFL turnyro pusfinalius

Baltijos jaunimo futbolo lygos (BYFL) turnyre sirgalių dėmesį prikausto ketvirtfinalių etapas. Dvi Lietuvos ekipos jau užsitikrino kelialapius į pusfinalius, o savo pasirodymą užbaigė Marijampolės FC komanda.

BYFL U16 diviziono ketvirtfinalio etapo rezultatai:

VFA Geležinis vilkas 1:2 Vilniaus BFA | Rungtynių įrašas | Santrauka ir komentarai

FK Žalgiris 1:0 FS Jelgava | Rungtynių įrašas | Santrauka ir komentarai

FS Metta 0:4 Be1 NFA

Antradienį lietingomis sąlygomis pažymėtą sostinės derbį sužaidė VFA „Geležinis vilkas“ su Vilniaus BFA. Rungtynės stebėję žiūrovai sulaukė daug atakos šuorų ir įvarčių pliūpsnių. Nominalūs rungtynių šeimininkai iš pradžių pirmavo po Nelijaus Verbicko įvarčio (10 min.), tačiau Ervin Balabanov atstatė pusiausvyrą (21 min.). BFA vaikinams pavyko įmušti dar vieną įvartį po Karolio Sargiūno smūgio (51 min.). Šių komandų atsakomoji dvikova su intriguojančią atomazga įvyks balandžio 27-ąją.

Trečiadienį toje pačioje Senvagės gimnazijos aikštėje jau rungėsi FK „Žalgiris“ su FS „Jelgava“, sukūrę žaidybinės dramos kupiną reginį. Žalgiriečiams reikėjo likviduoti įvarčio deficitą po pirmos akistatos, bet jau 1-ąją susitikimo minutę Adomas Buikus išsprendė šį klausimą. Abidvi komandos turėjo sąvųjų progų, tačiau jomis nepasinaudojo. Pasibaigus antrajam kėliniui rungtynių arbitras paskelbė, kad serijos nugalėtojas turės paaiškėti per baudinių seriją. „Žalgirio“ žaidėjai atliko šešis taiklius smūgius iš eilės, o jelgaviečių 6-ąjį bandymą atrėmė Dominykas Čekavičius.

Rygoje ketvirtadienio popietę žiūrovai išvydo kaip „Be1 NFA“ pasiekė triuškinančią pergalę ir pasistengė, kad atsakomoji dvikova prieš FS „Metta“ virstų formalumu. Pirmoje rungtynių pusėje įvarčius įmušė Justas Rakauskas (7 min.) ir Tomas Gutauskas (19 min.), o paskiau persvarą padvigubino Jugas Turčinskas (54 min.) ir Paulius Stankus (89 min.).

BYFL U15 diviziono ketvirtfinalio etapo rezultatai:

Viimsi MRJK 5:1 Kauno Žalgirio FA | Rungtynių įrašas

Klaipėdos FM 6:1 Marijampolės FC | Rungtynių įrašas | Santrauka ir komentarai

Jaunesniųjų futbolininkų divizione į aikštes žengė trys Lietuvos atstovai. Iš pradžių balandžio 13-ąją į Estiją išvyko „Kauno Žalgirio“ FA ekipa. A grupėje pirmą vietą užėmę kauniečiai ten patyrė sensacingą pralaimėjimą Vymsio MRJK bendraamžiams keturių įvarčių skirtumu. Kajui Žičkevičiui 40 minutę buvo pavykę išlyginti rezultatą, tačiau Vymsio MRJK įrodė, kad gali nuplėšti favoritų etiketes. Markusas Kaalma pasižymėjo hetriku, o Astonas Visse – dubliu.

Klaipėdos FM stadione trečiadienį gausiai susibūrė žiūrovai regėjo atsakomąjį klaipėdiečių ir marijampoliečių susitikimą. Įgiję keturių įvarčių persvarą po pirmosios dvikovos, aikštės šeimininkai iš pradžių nesiveržė strimgalviais ir rungtynės vyko apylygiai. Komandos pirmame kėlinyje apsikeitė po įvartį – juos įmušė Mangirdas Venckus (10 min.) ir Armandas Kizelevičius (30 min.). Visgi, po pertraukos klaipėdiečių atakų gūsiai tapo tiesiog nesulaikomi ir sirgaliai buvo palepinti dar penkiais įvarčiais – pasižymėjo Elijus Bukolis (42 min.), Mangirdas Venckus (43 min.), Ignas Dorelaitis (į savus vartus 46 min.), Julius Remeikis (70 min.) ir Dominykas Zubavičius (77 min.).