2023-10-29
Merginų elitinės lygos apžvalga (9-oji savaitė)

Pastaroji čempionato savaitė buvo sėkmingesnė viešnių komandoms, o įvarčių gausą palydėjo dar ir trys baudinių serijos, užfiksuotos Šventupėje, Klaipėdoje ir Vilniuje.

[U15] Antradienį į dvikovą stojo Ukmergės ir Utenos jaunosios futbolininkės. Šįkart per rungtynių pagrindinį laiką jos įvarčių nepelnė, o „Utenos Utenio“ žaidėjos papildomą tašką iškovojo dėl taiklesnės baudinių realizacijos.

MFA „Žalgiris“-MRU ekipa tapo vienvalde diviziono lydere, įveikdama išvykoje „Kauno Žalgirio“ FA žaidėjas. Pirmajame kėlinyje vilnietės turėjo vieno įvarčio persvarą po Grytės Vaisbrodės realizuoto baudinio. Antroje rungtynių pusėje skirtumas tapo triuškinantis – po įvartį mušė Elena Ostrauskaitė, Martyna Ogylbaitė, o dar po du įvarčius pridėjo Grytė Vaisbrodė ir Andrėja Jusiūtė.

Permainingai susiklostė klaipėdiečių ir uteniškių akistata – aikštės šeimininkės triskart pirmavo, tačiau viešnios vis išlygindavo rezultatą. Visus Klaipėdos FM įvarčius pelnė Elzė Česnauskaitė, o uteniškių gretose Gabija Repečkaitė atsakė dubliu, Miglė Sinkevičiūtė – vienu įvarčiu. Dvikovos nugalėtojų klausimas buvo išspręstas per baudinių seriją ir joje taikliau pasirodė FK „Utenos Utenis“, šitaip palypėdamas į antrąją vietą.

FC „Hegelmann“ akademijos žaidėjos pergalingai sužaidė su ukmergietėmis ir pasinaudojo proga pakilti į ketvirtą vietą. Rungtynių šeimininkės įgijo persvarą po Dinaros Rimkevičiūtės dublio ir Aleksandros Vabolytės įvarčio. Skirtumą sušvelnino Smiltė Radzivanaitė savo taikliu smūgiu.

[U17] Po 7-ojo turo pirmą poziciją turnyro lentelėje užima gargždiškės. FK „Banga“ išvykoje nnugalėjo klaipėdietes, nepaisant savo žaidėjos pašalinimo 56 minutę. Esmine susitikimo statistika tapo Marijos Toleikytės, Austėjos Jokubaitytės ir Smiltės Vaitkevičiūtės įvarčiai.

Sekmadienio vakare vykęs sostinės derbis žiūrovams padovanojo dargi ir baudinių seriją. MFA „Žalgiris“-MRU pirmame kėlinyje įgijo persvarą po Radvilės Kelečiūtės ir Mildos Ivanciūtės taiklių smūgių, tačiau paskiau MFA „Bitės“ sugebėjo išlyginti rezultatą. Iš pradžių sekė Agatos Marijos Kairytės įvartis, o 90-ąją minutę Patricija Sosna nukreipė kamuolį į savus vartus. Žalgirietėms šįkart pavyko laimėti po taiklių smūgių nuo 11 metrų atžymos.

Stipriausiųjų komandų trejetuke įsitvirtino „Žalgirio“ futbolo klubo atstovės, kurios mėgavosi Panevėžyje pelnytais įvarčiais. Elzė Kiškūnaitė atliko hetriką, Daugailė Gudelytė – dublį, o Rugilė Kamienaitė pasižymėjo vienu įvarčiu.

MEL U15 7-ojo turo rezultatai: FC Hegelmann 3:1 Ukmergės SC, Klaipėdos FM 3:3 (baud. 3:4) FK Utenos Utenis, Kauno Žalgirio FA 0:7 MFA Žalgiris-MRU.

MEL U15 8-ojo turo rezultatas: Ukmergės SC 0:0 (baud. 1:3) FK Utenos Utenis.

MEL U17 7-ojo turo rezultatai: Klaipėdos FM 0:3 FK Banga, FA Panevėžys-PRSSG 0:6 FK Žalgiris, MFA Bitės 2:2 (baud. 4:5) MFA Žalgiris MRU.