pergales-emocijos.jpg
2023-12-22
LVJUFA varžybos per pustrečių metų laikotarpį įtraukė naujus 4745 žaidėjus

Futbolininkų registracijos procesas – aktuali, tačiau mažai aptarta tema. Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacija (LVJUFA) iš LFF narių turi daugiausiai dalyvių, žaidžiančių 11×11 formato futbolo varžybose, tad skiria ypatingą dėmesį varžybų skaidrumui ir efektyvumui užtikrinti.

Registracijos procesas yra vienas iš svarbiausių LVJUFA veiklos elementų, kuris nenutrūksta ištisus metus, tačiau būna intensyviausias vasarą, kai klubų komandos registruojasi į asociacijos vykdomas pirmenybes, kurie įtraukia U8, U9, U10 (žaidžiama 5×5 formatu), U11, U12 (žaidžiama 8×8 formatu), U13, U14, U15, U16, U18 ir U19 amžiaus divizionus. Visos varžybos yra apskaitomos ir vykdomos naudojant elektroninę „Comet“ sistemą.

LVJUFA nuosekliai gerina savo veiklos standartus, o parengusi Lietuvos jaunimo varžybų reglamentą sunormino reikalavimus dėl komandų sudėčių. Žaidėjų skaičių taip pat išaugino šiemet sukurtas „Samsung Galaxy Watch“ Lietuvos vaikų lygos U8 amžiaus divizionas. Tad asociacijos misija gausinti Lietuvoje futbolą žaidžiančių vaikų skaičių yra patvirtinama ir iškalbingais skaičiais.

 

 

Žemiau pateikiama 2021–2022 metų sezono, 2022–2023 metų sezono bei 2023–2024 metų sezono LVJUFA varžybose naujai registruotų arba persikėlusių į kitą klubą žaidėjų imtis  (laikotarpiai 2021 07 01 – 2022 06 30, 2022 07 01 – 2023 06 30 bei 2023 07 01 – 2023 11 30).

Sezonas

Pirmoji žaidėjo registracija

Žaidėjo perkėlimo registracija

Bendras registracijų skaičius

2021–2022 m.

1341

679

2020

2022–2023 m.

1513

828

2341

2023–2024 m. (pirma sezono pusė)

1891

600

2491

Suma

4745

2107

6852

 

Apskaityti statistiniai duomenys demonstruoja, kad vien dabartinio įpusėjusio sezono bendras registracijų skaičius lenkia tiek 2021–2022 m. sezono, tiek 2022–2023 m. sezono registracijų rodiklius.

Verta pažymėti, kad anot UEFA propaguojamų futbolo vadybos kriterijų, žaidėjų registracijos procesas yra viena iš trijų svarbiausių sričių, pagal kurias visuomenė vertina šalies futbolo organizacinę vystymosi būklę. Kitos sritys yra infrastruktūra ir teisėjavimas.

Šiuo metu jaunųjų žaidėjų registracijos procesą kuruoja LVJUFA administratorė Rūta Penikienė, kuri papasakojo apie jo svarbą, sunkumus ir ypatybes.

 

 

–Rūta, ar galite apibendrinti šį darbo pobūdį ir patį žaidėjų registracijos procesą? Kiek jis atima laiko ir kodėl jis toks svarbus?

–Dauguma laiko sąnaudų registracijoms tenka skirti prieš pat sezono pradžią, kai komandos pradeda planuoti savo sudėtis ir peržiūrinėja žaidėjus, kurie naujai ateina į klubą. Didžiausias bumas būna vasarą – kiekvieną dieną tenka patvirtinti po 50–80 žaidėjų „Comet“ varžybų sistemoje. Turiu peržiūrėti kiekvieno žaidėjo dokumentus, sutartis bei atmesti netvarkingai pateiktas registracijas. Informuoju organizacijas, kad jos susitvarkytų dokumentus. Laimei, futbolo organizacijos jau ima suprasti tvarkingos registracijos svarbą.

–Pastarųjų sezonų žaidėjų registracijų ataskaita atskleidė, kad veiklos apimtys padidėjo. Kodėl taip nutiko?

–Asociacija ėmėsi veiksmų griežčiau kontroliuoti žaidėjų apskaitą, išvengiant situacijos, kai tas pats žaidėjas registruojamas keliose komandose. Esami nuostatai numato, kad vienas žaidėjas gali būti registruojamas vienoje paraiškoje, tad klubai yra suinteresuoti susiregistruoti ir futbolininkus, kurie anksčiau nebuvo registruoti klube. Antra vertus, pastebimai plečiasi ir pats futbolą žaidžiančių vaikų skaičius Lietuvoje, kas labai džiugina.

–Futbolo bendruomenėje apie registraciją dažnai žvelgiama tik iš procedūrinės perspektyvos, kiek ją apibrėžia oficialūs nuostatai ar reikalavimai klubams. Visgi, apskritai kalbant, kodėl žaidėjų registracijos procesas yra prasmingas ir tam teikiamas didelis dėmesys?

–Visų pirma, tai yra žaidėjo kelio fiksavimas, jam pasirinkus futbolą. Patys vaikai džiaugiasi matydami internete savo dalyvavimo duomenis tam tikrose rungtynėse, tai jiems yra svarbu. Vaikui augant, susidaro jo istorija – kokiose rungtynėse jis dalyvavo, kiek įvarčių įmušė, kiek kortelių gavo. Šie duomenys aktualūs ir klubui, pirmiausiai, kad matytų išugdytų savo žaidėjų skaičių.

–Kokių patarimų galima būtų suteikti organizacijoms, kurios ateityje pasirinks dalyvauti LVJUFA vykdomose futbolo varžybose, siekiant, kad jų žaidėjų registracijos procesas būtų sklandesnis?

–Šiuo klausimu dirbame kartu su Lietuvos futbolo federacija, kad žaidėjų registravimas būtų kuo paprastesnis, suprantamesnis, mažiau užimtų laiko įkelti, peržiūrėti ir tvirtinti dokumentus. Palaipsniui artėjame prie to. Visa registracija vykdoma per „Comet“ sistemą, kurioje siekiama sukurti kuo paprastesnę formą, kad būtų dar lengviau registruoti žaidėją klube. Šiuo metu klubai turi pateikti su žaidėjo atstovu pasirašytas sutartis – jos gali būti skenuotos arba pasirašytos elektroniniu parašu. Tad punktualus klubo veiklos susiplanavimas yra svarbiausias veiksnys, kad procedūra neužtruktų.

– Dėkojame už pokalbį.

#Elitinėlyga #VaikųLyga PirmaLyga
Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.