30-minuciu.jpg
2021-11-04
LVJUFA Drausmės komitetas išnagrinėjo 100 bylų 

2021–2022 metų sezono jaunimo varžybų sezone LVJUFA Drausmės komitetas išnagrinėjo lygiai 100 bylų ir nustatė 106 pažeidimų atvejus. Šioje apžvalgoje supažindiname su drausminių atvejų analize, pateikus spalio 27 dienos duomenis. 

Šiame sezone, prasidėjusiame rugpjūtį, vyraujantis organizacijų atliktas pažeidimas – pavėluota komandos sudėties registracija rungtynėms (65 atv.). Asociacija publikuodama pranešimus ne kartą pažymėjo, jog klubų atstovai turi laikytis nuostatų reikalavimo į COMET elektroninę sistemą įvesti ir patvirtinti savo komandos sudėtį likus 30 minučių iki oficialaus rungtynių pradžios laiko. Apie iškilusias technines kliūtis įvesti sudėtį klubų atstovai turi nedelsdami informuoti rungtynių teisėjus, kurie šias aplinkybes užfiksuotų protokole ir pateisinami atvejai nebūtų nagrinėjami drausmine tvarka. 

Antrasis pagal dažnumą drausminis pažeidimas yra komandų nedisciplinuotumas (13 atv.) – tai yra LFF Drausmės kodekso 35 straipsnio 6 dalies pažeidimas, kuomet per rungtynes komanda viršija surinktų geltonų ir/ar raudonų kortelių limitą. Trečiasis užfiksuotas pažeidimas yra komandų pasitraukimas iš varžybų (7 atv.). 

Pažymėtina, jog šiame sezone užfiksuojama įvairių procedūrinių pažeidimų (kaip duomenų apie medicinos darbuotoją neįvedimas COMET protokole; žaidėjų aprangos, rungtynių laiko ir IFAB žaidimo taisyklių pažeidimai bei kt.), todėl LVJUFA prašo klubų operatyviai ir atidžiai atlikti visus reikiamus veiksmus prieš rungtynes. 

LVJUFA surinktas už drausminius pažeidimus lėšas skiria labdarai. Užmegztas bendradarbiavimas su Rimanto Kaukėno paramos grupe šiemet leido Asociacijai paremti iniciatyvas, skirtas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

„Elektroninės varžybų sistemos taikymas leido operatyviau sekti visą jaunimo futbolo statistiką, įskaitant ir komandų atliktus pažeidimus. Atkreipiame organizacijų dėmesį, skirdami Drausmės komiteto sprendimus, į sritis, kurias reikia tobulinti ir laikytis bendros tvarkos. Mūsų siekis – skaidri, saugi ir tvarkinga jaunimo futbolo aplinka“, – teigė LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis.

Bendras nustatytų pažeidimų atvejų skaičius:  

Pavėluota komandos sudėties registracija rungtynėms – 65 atv. (61,32%) 

Komandos nedisciplinuotumas – 13 atv. (12,26%) 

Komandos pasitraukimas iš varžybų – 7 atv. (6,6%) 

Duomenų apie medicinos darbuotoją rungtynėse neįvedimas, reikalavimų žaidėjų aprangai pažeidimas,  rungtynių pertraukos laiko pažeidimas – po 3 atv. (po 2,83%) 

Nesportiškas žaidėjo elgesys, rungtynių pradžios laiko pažeidimas – po 2 atv. (po 1,89%) 

Kiti vienetiniai pažeidimai – 8 atv. (7,55 %) 

Nustatytų pažeidimų atvejų skaičius pagal varžybas: 

LVJUFA Pirma lyga – 48 (45,28%) 

 „Samsung Galaxy Watch Active“ Elitinė jaunių lyga – 36 (33,96%) 

Lietuvos jaunučių lyga – 13 (12,26%) 

Lietuvos jaunimo U19 futbolo čempionatas – 7 (6,6%) 

„Samsung Galaxy Watch Active“ Lietuvos vaikų lyga – 2 (1,89%) 

Nustatytų pažeidimų atvejų skaičius pagal komandų amžiaus grupę: 

U19 – 7 atv. (6,6%) 

U17 – 9 atv. (8,49%) 

U16 – 23 atv. (21,7%) 

U15 – 22 atv. (20,75%) 

U14 – 20 atv. (18,87%) 

U13 – 23 atv. (21,7%) 

U9–U12 – 2 atv. (1,89%)  

Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.