2022-06-19
Lietuvos jaunučių lygos U13 čempionų titulą iškovojo klaipėdiečiai

Klaipėdoje finišavo 2021–2022 m. Lietuvos jaunimo futbolo sezonas. Paskutinis trofėjus atiteko Klaipėdos FM U-13 ekipai, kuri po baudinių serijos įveikė šiauliečius.

Birželio 18 dieną Klaipėdos futbolo mokyklos stadione buvo sužaisti pusfinalio susitikimai, nulėmę mažojo ir didžiojo finalo dalyvius.

Šiandien varžybinė diena prasidėjo nuo „Kauno Žalgirio“ FA ir Vilniaus FK „Žalgiris“ ekipų kovos dėl bronzos medalių. Vilniečiai 2 minutę pirmavo po Jokūbo Žebrausko įvarčio, tačiau tolesnėje rungtynių stadijoje įvarčius mušė tik kauniečiai. Eivido Ruckio, Narimanto Povilaičio, Jokūbo Kirbuto bei du Orlando Janišiaus įvarčiai suteikė „Kauno Žalgirio“ FA pergalę rezultatu 5:1.

Rungtynių fotoalbumas (M. Baranausko nuotr.)

Permainingai klostėsi FA „Šiauliai“ ir Klaipėdos FM bendraamžių kova dėl aukso medalių, kupina emocijų, o svarbiu faktoriumi tapo kampinių įžaidimas. Klaipėdiečiai 6 minutę įgijo persvarą, pasižymėjus Viliui Paniuškiui, bet varžovai persvėrė rezultatą dėka Augusto Valucko ir Majaus Lučiko įvarčių. Edvinas Mikutis antro kėlinio viduryje išlygino rezultatą – 2:2.

Baudinių serijoje sėkmė lydėjo uostamiesčio atstovus  ‒ jie buvo taiklesni 4:3 ir iškėlė čempionų trofėjų priešais savo ištikimiausius sirgalius. Geriausiu susitikimo žaidėju išrinktas Edvinas Mikutis.

Apdovanojimus superfinalo dalyviams įteikė LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis, direktorius Algirdas Kvalkauskas, Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas.

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai:

1. Orlandas Janišius („Kauno Žalgirio“ FA) – 30 įvarčių

2–3. Simonas Ciesiūnas (Marijampolės FC) ir Kajus Šimkus (FK „Aidas“) – po 29 įv.

4. Matas Jankauskas (FK „Atmosfera“) – 20 įv.

5. Vėjas Pocius (FA „Šiauliai“) – 18 įv.