2021-09-28
Istorinis vakaras Vilniuje: kovingame mače nusileista „Maccabi“ jaunimui

Vilniaus „Žalgirio“ jaunieji futbolininkai debiutavo UEFA Jaunimo lygos varžybose. Emocingose ir kovingose rungtynėse namuose Žydrūno Grudzinsko treniruojama „Žalgirio“ komanda 0:3 (0:1) nusileido bendraamžiams iš Haifos „Maccabi“.

Triukšmingai žiūrovų ir Pietų IV sirgalių palaikomi žalgiriečiai turėjo ne vieną progą pasižymėti, tačiau kamuolys varžovų vartų niekaip nesurasdavo.

Ypač aktyvūs „Žalgirio“ futbolininkai buvo antrajame kėlinyje. Motiejus Burba keliskart pavojingai šovė iš toli, Romualdas Jansonas smūgiavo per save, bet pataikė tiesiai į vartininką.

85-ą minutę pabaigoje kilo tikra sumaištis „Maccabi“ baudos aikštelėje, tačiau vienas po kito pasipylę žalgiriečių smūgiai taip lauktu istoriniu įvarčiu nevirto.

Tuo metu „Maccabi“ savo progas realizavo. Jau 5-ą minutę perdavimas iš dešinio krašo surado be priežiūros paliktą Yonataną Kay Laishą, kuris ir nukreipė kamuolį į žalgiriečių vartus.

Atsigavę po šalto dušo šeimininkai svečiams pasiūlė apylygę kovą, bet antrajame kėlinyje Dovui Elzbergui dar dukart teko traukti kamuolį iš tinklo.

62-ą minutę „Maccabi“ išnaudojo standartinę situaciją – pasižymėjo Binyaminas Zaga. 86-ą minutę rikošetas sutrukdė vartininkui sugriebti kamuolį, o laiku ir vietoje atsidūręs Sapiras Razonas pelnė trečiąjį įvartį.

Atsakomosios rungtynės Izraelyje numatytos spalio 20 dieną. Poros nugalėtojas antrajame etape žais su Ščecino „Pogon“ (Lenkija) ir La Korunjos „Deportivo“ (Ispanija) poros laimėtoju lapkričio 3–24 dienomis.

Tai pirmas kartas istorijoje, kai Lietuvos klubas dalyvauja UEFA jaunimo lygos turnyre.

fkzalgiris.lt informacija;

Rungtynių fotoalbumas (Elvio Žaldario nuotr.)

Rungtynių statistika: Žalgiris – Maccabi 0:3 (0:1)

LFF stadionas, teisėjas – Luis Teixeira (Portugalija)

Įvarčiai: 5 min. Yonatan Kay Laish, 62 min. Binyamin Zaga, 86 min. Sapir Razon („Maccabi“)

Įspėti: 28 min. Motiejus Burba, 61 min. Klaidas Bička, 86 min. Dovas Elzbergas („Žalgiris“); 32 min. Adar Azruel, 82 min. Sainey Colley, 90+1 min. Itamar Guri, 90+4 min. Tavor Hoter („Maccabi“)

FK „Žalgiris“ komandos sudėtis: Dovas Elzbergas, Danielius Zybartas, Nojus Stankevičius, Tomas Bakšys, Džiugas Aleksa, Gabrielis Nikonovas, Klaidas Bička (76 min. Dariuš Stankevičius), Kajus Bička (62 min. Romualdas Jansonas), Ervinas Vilkaitis, Motiejus Burba, Gustas Jerusevičius. Atsargoje: Džiugas Jeruševičius, Faustas Mendelis, Paulius Baravykas, Aleksas Genys, Nojus Semionovas.