1783360-photouefa-2016-croatia-photo-credit-stringer-afp-getty-images.jpg
2022-11-20
Pasaulinės vaikų dienos proga – išskirtinė UEFA konferencija

Belgijoje pirmąkart surengta Vaikų ir jaunių apsaugos konferencija, kurioje dalyvavo vaikų apsaugos pareigūnai iš 49 nacionalinių futbolo federacijų.Pasaulinė vaikų diena lapkričio 20 dieną minima nuo 1954 metų, skatinant tarptautinę vienybę, žinių sklaidą apie vaikų teises ir gerovę. Šią dieną 1959 metais JTO Generalinė asamblėja priėmė Vaikų teisių deklaraciją, o 1989 metais – Vaikų teisių konvenciją.

Vaikų saugumo užtikrinimas yra tapęs viena iš kertinių Europos futbolo socialinių temų, kuriai skiriamas ypatingas dėmesys. Bendradarbiaujant su nevyriausybine organizacija „Terre des hommes“, futbolo bendruomenės nariai susipažįsta su vaikų saugumo užtikrinimo pagrindais, dalyvauja nemokamuose UEFA kursuose.

Lietuvos futbolo federacija yra patvirtinusi 2021 metais savo Vaikų saugumo užtikrinimo strategiją.

UEFA konferencijoje, įvykusioje Karališkosios Belgijos futbolo asociacijos (RBFA) būstinėje Tubizėje, dalyvavo Algirdas Kvalkauskas, kuruojantis vaikų apsaugos sritį Lietuvos futbole.

Vaikų apsaugos futbolo srityje problematika, kylantys iššūkiais ir geroji praktika buvo aptarta šio susirinkimo metu. Dalyviai iš 49 šalies kartu su UEFA, Europos Komisijos bei Europos Tarybos vaikų apsaugos srities specialistais pasinaudojo puikia proga pasidalintI savo įžvalgomis ir sustiprinti bendradarbiavimą.

„Vaikai ir jauniai yra futbolo širdis. Šiuo susirinkimu, kurį svetingai surengė RBFA, mes patvirtiname savo įsipareigojimą užtikrinti, kad futbolas yra saugi, pozityvi ir džiuginanti patirtis visiems vaikams. Išvien su UEFA nariais mes imamės konkrečių priemonių pasiekti efektyvų vaikų ir jaunių apsaugos priemonių įgyvendinimą nacionaliniu lygiu, apsaugoti vaikus, užsiimti prevencija bei reaguoti į bet kurias žalos formas, kurios gali nutikti“, ‒ kalbėjo UEFA futbolo ir socialinės atsakomybės direktorius Michele Uva.

AFP/Getty Images nuotr.

Terre des hommes iliustracijos

#LFFprojektai
Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.