1715457649-lvjufa-varzybu-kamuolys.jpg
2024-05-09
LFF inicijuotame susitikime aptartos jaunimo futbolo ir teisėjavimo problemos bei sprendimai

Gegužės 8 dieną Lietuvos futbolo federacijos būstinėje Vilniuje įvyko LFF, LFTA ir LVJUFA susitikimas, kurio metu buvo pasikalbėta apie LVJUFA varžybų dalyvių ir teisėjų darbo kultūrą, supratimą bei klausimus, susijusius su teisėjų darbu LVJUFA organizuojamose pirmenybėse.

Per šį susirinkimą buvo nuspręsta, kad reikalingi susitikimai kiekviename Lietuvos regione su LVJUFA varžybų dalyviais siekiant pagerinti bendradarbiavimą tarp visų pusių. Pakalbėta tiek apie tėvų elgesį už aikštelės ribų, tiek trenerių bei kitų varžybų dalyvių.

„Iniciavome susirinkimą su LVJUFA bendruomenės nariais ir teisėjų asociacijos atstovais, kurio metu aptarėme padažnėjusias jaunimo varžybose konfliktines situacijas tarp varžybų dalyvių ir kitus aktualius klausimus, išanalizavome pasitaikančias problemas ir kaip galėtumėme jas spręsti. Radome bendrų sprendimų ir sąlyčio taškų, tad galėsime dirbti bendra linkme. Supratome, kad tokių pokalbių poreikis yra išties reikalingas. Manau, tokių iniciatyvų imsimės dažniau, įtraukdami ir kitas futbolo organizacijas.

Svarbu pažymėti teisėjų ir žaidėjų tėvų reikšmę jaunimo futbolo srityje. Pradedantiems teisėjams tai yra terpė, kurioje jie rungtynių metu įgija ir kaupia patirtį. Išaugus Lietuvos jaunimo varžybų skaičiui, padidėjo darbo krūvis teisėjams, todėl turime pasirūpinti, kad išlaikytumėme ir įtrauktumėme naujus asmenis į teisėjų gretas. Žaidėjų tėvai yra viena iš didžiausių sirgalių grupių, kuri irgi gali svariai prisidėti prie garbingo žaidimo vertybių sklaidos, visų varžybų dalyvių atžvilgiu“, – sakė LFF generalinė sekretorė Rita Bagdonienė.

Susirinkimo dalyviai sutiko, kad reikalinga dažnesnė komunikacija tarp visų pusių. Ateityje tikimasi paruošti ir atnaujinti futbolo taisyklių lietuvių kalba skaitmeninį variantą, buvo pristatyta naujų būdų kaip galima įtraukti daugiau pradedančių teisėjų į LVJUFA pirmenybes. Akcentuota, kad futbolo aikštelėje mokosi ne tik jaunieji žaidėjai, bet ir jaunieji teisėjai, todėl visi varžybų dalyviai turi būti supratingi ir elgtis kultūringai.

Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.