fasiauliai.jpg
2020-09-03
Naująjį sezoną Wellkid lyga pasitinka su permainomis

Naująjį sezoną vaikų futbolas pasitinka su permainomis – Lietuvos futbolo federacija kartu su naująja Lietuvos vaikų ir jaunimo ugdymo futbolo asociacija (LVJUFA) įveda naują formatą vaikų futbole.

Visų pirma, keičiasi sezono pradžios ir pabaigos laikas. Vaikų futbolo sezonas prasidės rudenį, o baigsis pavasarį. Šie pakeitimai atlikti remiantis Europos šalių praktika, kuomet futbolo sezonas startuoja kartu su mokslo metų pradžia. 

Taip pat vaikai varžysis dvejose kategorijose - Wellkid lygos PRO lygmenyje bei Apskričių lygmenyje. Wellkid lygos PRO lygmenyje komandoms yra tam tikrų reikalavimų. Tai – ir infrastruktūros reikalavimai, ir „Anderlecht" programos įgyvendinimo reikalavimai, ir tam tikras trenerių bei vaikų skaičiaus reikalavimai. 

Vaikų laukia taip pat nelengvas ir iššūkis - rungtynės vyks keturis kėlinius po 15 minučių tik su kelių minučių pertaukėlėmis tarp kėlinukų. Keičiasi ir varžybų taisyklės, kaip ir praėjusiais metais, lygų lentelės nebus fiksuojamos, o U-9 (2012 m. gim.) ir U-10 (2011 m. gim.) rungtyniaus 5x5 formatu,  U-11 (2010 m. gim.) ir U-12 (2009 m. gim.) – 8x8 formatu bei vienu metu rungtynėse žais A ir B sudėtys. 

Apie naująjį vaikų sezoną ir pagrindinius pakitimus vaikų futbole savo mintimis pasidalino FA „Šiauliai" techninis direktorius Deivis Kančelskis: „Pagrindinis visų šių pasikeitimų akcentas yra, kad vaikai gautų kuo daugiau tinkamo lygio rungtynių. Iš trenerių pusės daugiau bus akcentuojamas ne rungtynių rezultatas, o kaip kiekvienas vaikas tobulėja individualiai, kaip jam sekasi spręsti situacijas vienas prieš vieną ir ar pakankamai gerai sugeba parodyti, tai ko mokosi treniruotėse.

Wellkid lygos PRO divizionuose FA „Šiauliai" turės penkias komandas. Viena varžysis U-12 lygoje, viena - U-11 lygoje, dvi - U-10 lygoje bei viena U-9 lygoje. Kitos šio amžiaus FA „Šiauliai" komandos žais Šiaulių apskrities vaikų „Citma" lygoje, kurios vyks tokiu pačiu formatu, tik su tam tikromis korekcijomis. Šiose Šiaulių apskrities futbolo federacijos organizuojamose varžybose iš viso dalyvaus net 40 komandų, o jos varžysis penkiose amžiaus grupėse. FA „Šiauliai" treneriai taip pat aktyviai stebės ten rungtyniaujančius mūsų ir viso Šiaulių regiono vaikus, kaip jie stengiasi ir tobulėja. Noriu paakcentuoti, kad visiems mūsų akademijos vaikams yra atviri visi keliai tobulėti, siekti savo tikslų ar paprasčiausiai būti aktyviais ir sportiškais. Reikia tik kantrybės ir darbo, taip pat tėvelių palaikymo ir visada galima judėti pirmyn." 

Pirmajame Wellkid lygos PRO lygmens ture visos FA „Šiauliai" ekipos žais su Klaipėdos FM bendraamžiais. Namie žais dvi Šiaulių komandos – penktadienį, Gytarių stadione nuo 15 valandos varžysis U-10 lygos ekipos, o nuo 16:30 val. – U-9 lygos komandos.

siauliufa.lt informacija

#WellkidLyga
Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.